Recepty Dezerty Pečené Bezlepkový vánoční dort

Ingredience

Dort
200 g sušených švestek
40 g kandovaného pomeranče (nebi jiného ovoce)
400 g rozinek
200 g brusinek
140 g třešňového kompotu
125 ml rumu
125 ml portského vína
250 g másla
250 g bezlepkové mouky
1 lžička mletého nového koření
1 lžička muškátového oříšku
sůl
300 g třtinového cukru
5 vajec
Poleva
3 vejce (bílky)
700 g moučkového cukru
1 citron (šťáva z půlky)

Postup přípravy

1

Sušené švestky a kandované ovoce nakrájejte a dejte do velké misky s ostatním sušeným ovocem. Přidejte více než půlku rumu a portského, poté zakryjte a nechte přes noc uležet.

2

Další den předehřejte troubu na 150 °C. Vymažte plech trochou másla, posypte trochou mouky po stranách a po dně.

3

Prosejte mouku a pak smíchejte nové koření, muškátový oříšek a špetku soli ve velké míse. V další míse šlehejte máslo s cukrem, až dokud není nadýchané. Po jednom přidávejte vejce a dobře promíchejte, potom přidejte ovoce, které jste nechali uležet a dobře promíchejte.

4

Těsto nalijte do připravené formy, pečte v troubě asi 2 hodiny dozlatova.

5

Jakmile bude dort hotov, propíchejte ho špejlí po celé jeho ploše. Dokud je horký, pokapejte ho zbylým rumem a portským vínem. Vyndejte z formy a nechte zchladnout.

6

Oddělte žloutky od bílků, bílek dejte do velké misky a vyšlehejte. Cukr postupně po lžičkách přidávejte k bílkům a vyšlehejte dohladka. Přidejte citronovou šťávu a šlehejte, dokud poleva nezhoustne. Nalijte ji po celé délce dortu a nechte zatuhnout.

7

Ozdobte dle fantazie a můžete servírovat.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 27. 10. od 8:00 do 3. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/35_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8