Recepty Dětská jídla Hlavní jídla Borůvkové hrníčkové knedlíky

Ingredience

300 g borůvek
250 g odtučněného tvarohu
200 g polohrubé mouky
100 g másla
250 ml mléka
2 vejce
voda (dle potřeby)
Na vysypání
hrubá mouka
Na vymazání
máslo (nebo sádlo)
Na ozdobu
odtučněný tvaroh
moučkový cukr
máslo

Postup přípravy

1

Vezmeme si vejce a oddělíme si žloutky od bílků. Žloutky v míse smícháme s prosetou moukou, mlékem a špetkou soli. Bílky použijeme k přípravě sněhu, který vmícháme do těsta.

2

Připravíme si dva hrnky (objem 250 ml), vymažeme je sádlem a vysypeme moukou. Na dno hrnku vždy vkládáme vrstvu těsta, poté vrstvu borůvek. Vrstvíme až do 3/4 hrnku, poslední vrstva musí být těsto.

3

Vezmeme si široký hrnec a vložíme do něj pařák. Na něj pak položíme hrnky a zalijeme vodou tak, aby sahala do poloviny výšky hrnků. Na hrnec dáme pokličku a vaříme 30 minut.

4

Po uplynutí doby vaření vyjmeme knedlíky z hrnečků a nakrájíme na plátky. Zdobíme nastrouhaným tvarohem, rozpuštěným máslem a posypeme cukrem.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 27. 10. od 8:00 do 3. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/35_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8