Recepty Dezerty Nepečené Borůvkový parfait s amarantem

Ingredience

1/2 hrnku amarantu

1 lžíce třtinového cukru

2 bílé řecké jogurty

4 lžíce nahrubo nasekaných mandlí

borůvky

švestkový sirup

Postup přípravy

1

Do hlubší pánve nasypeme amarant a nasucho opékáme cca 5 minut. Po chvilce by nám měly kuličky amarantu začít praskat a bělat jako popcorn.

2

Do pánve přilijeme trošku vody a vsypeme třtinový cukr. Necháme zkaramelizovat, odstavíme z ohně a přikryjeme pokličkou.

3

Připravíme si dvě stejné skleničky. První vrstvu uděláme z bílého jogurtu, na tu přijde karamelový amarant, zase bílý jogurt, borůvky, nasekané mandle, bílý jogurt smíchaný se švestkovým sirupem, borůvky a nakonec zase mandle.

4

Takto připravený parfait necháme vychladit v lednici a podáváme studený.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 16. 9. od 8:00 do 22. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/29_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8