Recepty Dezerty Pečené Božské řezy s jablečno-skořicovou náplní

Ingredience

Těsto
400 g hladké mouky
250 g rostlinného tuku (100% tuku, např. Omega)
1 prášek do pečiva
1 vejce
1 lžíce bílého vinného octa
11 lžic vody (studené)
Náplň
1 kg jablek (nahrubo nastrouhaných)
3 vanilkové pudingy (v prášku)
3 vanilkové cukry
krupicový cukr (dle potřeby)
mletá skořice
vlašské ořechy (podle chuti)
Na podsypání
hladká mouka
Na posypání
moučkový cukr

Postup přípravy

1

Do mísy prosejeme mouku a prášek do pečiva. Na hrubém struhadle si nastrouháme tuk, který přidáme společně s vodou, octem a vejcem do mísy. Vše smícháme a zapracujeme v těsto. Připravíme se pomoučněný vál a těsto na něm ještě znovu prohněteme.

2

Těsto si rozdělíme na dva díly, jeden o velikosti 1/3 a druhý 2/3. Větší díl rozválíme a opatrně vložíme do hlubokého plechu, který jsme si vyložili pečicím papírem. Těsto rozložíme i do výšky, abychom tak připravili prostor pro náplň.

3

Nyní si připravíme náplň. Nastrouhaná jablka smícháme s pudingovým práškem, vanilkovým cukrem, skořicí, ořechy a podle potřeby dosladíme.

4

Jablečnou náplň rozprostřeme na těsto a přikryjeme druhým rozváleným dílem těsta. Kraje přimáčkneme, aby vrstvy držely u sebe a vršek koláče propícháme špejlí a vložíme do trouby vyhřáté na 180 °C. Pečeme přibližně 45-50 minut.

5

Po upečení necháme řezy důkladně odležet, nejlépe do druhého dne. Před podáváním posypeme moučkovým cukrem.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech od 25. 11. od 8:00 do 1. 12. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/39_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8