Recepty Dezerty Pečené Božské řezy s jablečno-skořicovou náplní
Ingredience
Těsto
400 g hladké mouky
250 g 100% tuku (např. Omega)
1 prášek do pečiva
1 vejce
1 lžíce octa
11 lžic studené vody
Náplň
1,5 kg nahrubo nastrouhaných jablek
3 vanilkové pudingy v prášku
3 vanilkový cukr
krupicový cukr dle potřeby
skořice
ořechy podle chuti
Na podsypání
hladká mouka
Na posypání
moučkový cukr
Postup přípravy
1
Do mísy prosejeme mouku a prášek do pečiva. Na hrubém struhadle si nastrouháme tuk, který přidáme společně s vodou, octem a vejcem do mísy. Vše smícháme a zapracujeme v těsto. Připravíme se pomoučněný vál a těsto na něm ještě znovu prohněteme.
2
Těsto si rozdělíme na dva díly, jeden o velikosti 1/3 a druhý 2/3. Větší díl rozválíme a opatrně vložíme do hlubokého plechu, který jsme si vyložili pečicím papírem. Těsto rozložíme i do výšky, abychom tak připravili prostor pro náplň.
3
Nyní si připravíme náplň. Nastrouhaná jablka smícháme s pudingovým práškem, vanilkovým cukrem, skořicí, ořechy a podle potřeby dosladíme.
4
Jablečnou náplň rozprostřeme na těsto a přikryjeme druhým rozváleným dílem těsta. Kraje přimáčkneme, aby vrstvy držely u sebe a vršek koláče propícháme špejlí a vložíme do trouby vyhřáté na 180 °C. Pečeme přibližně 45-50 minut.
5
Po upečení necháme řezy důkladně odležet, nejlépe do druhého dne. Před podáváním posypeme moučkovým cukrem.
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 17. 7. od 8:00 do 23. 7. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/21_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4