Recepty Dezerty Pečené Božské řezy s jablečno-skořicovou náplní

Ingredience

Těsto

400 g hladké mouky

250 g 100% tuku (např. Omega)

1 prášek do pečiva

1 vejce

1 lžíce octa

11 lžic studené vody

Náplň

1,5 kg nahrubo nastrouhaných jablek

3 vanilkové pudingy v prášku

3 vanilkový cukr

krupicový cukr dle potřeby

skořice

ořechy podle chuti

Na podsypání

hladká mouka

Na posypání

moučkový cukr

Postup přípravy

1

Do mísy prosejeme mouku a prášek do pečiva. Na hrubém struhadle si nastrouháme tuk, který přidáme společně s vodou, octem a vejcem do mísy. Vše smícháme a zapracujeme v těsto. Připravíme se pomoučněný vál a těsto na něm ještě znovu prohněteme.

2

Těsto si rozdělíme na dva díly, jeden o velikosti 1/3 a druhý 2/3. Větší díl rozválíme a opatrně vložíme do hlubokého plechu, který jsme si vyložili pečicím papírem. Těsto rozložíme i do výšky, abychom tak připravili prostor pro náplň.

3

Nyní si připravíme náplň. Nastrouhaná jablka smícháme s pudingovým práškem, vanilkovým cukrem, skořicí, ořechy a podle potřeby dosladíme.

4

Jablečnou náplň rozprostřeme na těsto a přikryjeme druhým rozváleným dílem těsta. Kraje přimáčkneme, aby vrstvy držely u sebe a vršek koláče propícháme špejlí a vložíme do trouby vyhřáté na 180 °C. Pečeme přibližně 45-50 minut.

5

Po upečení necháme řezy důkladně odležet, nejlépe do druhého dne. Před podáváním posypeme moučkovým cukrem.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 1. 4. od 8:00 do 6. 4. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/05_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 25. 3. od 8:00 do 6. 4. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/04_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Velikonoce plné vůní

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 25. 3. od 8:00 do 12. 4. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/4X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8