Recepty Polévky Bramboračka jak ji měl rád TGM v moderním pojetí

Ingredience

6 brambor

1 mrkev

1 celer

1 petržel

100 g kapusta

1 cibule

1 hrst hříbků (sušených)

2 lžíce hladké mouky

2 lžíce másla

2 lžíce oleje (slunečnicového)

3 stroužek česneku

majoránky

kmínu

pepř

sůl

muškátový květ

Postup přípravy

1

Sušené houby namočíme do studené vody.

2

V hrnci rozpálíme olej, přidáme kořenovou zeleninu a cibuli pokrájenou na kostičky a opečeme dozlatova.

3

V kastrůlku rozpustíme máslo, přidáme mouku a připravíme si světlou jíšku. Rozředíme ji studenou vodou, povaříme 5 minut a přidáme do hrnce. Přidáme opečenou zeleninu, nakrouhanou kapustu, namočené sušené houby včetně vody, na kostičky pokrájené brambory, kmín a prolisovaný česnek.

4

Vaříme tak dlouho, až budou brambory a zelenina akorát na skus. Nakonec přidáme špetku majoránky a muškátového květu, osolíme, opepříme a podáváme.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 14. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Léto nízkých cen

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 21. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8