Recepty Hlavní jídla S masem Bramborové knedlíky plněné masem s červeným zelím

Ingredience

5 až 6 středně velkých brambor

2 vejce

50 g krupice

200 g hrubé mouky

100 g anglické slaniny

500 g uzeného masa

2 cibule

svazek petrželky

600 g sterilovaného červeného zelí

sůl

pepř

cukr

ocet

Postup přípravy

1

Brambory uvaříme ve slupce, nejlépe den předem. Oloupanou cibuli, slaninu a uzené maso nakrájíme na drobné kostičky.

2

Nakrájenou slaninu opražíme na suché pánvi, přidáme cibuli a nakonec i uzené maso. Směs promícháme, jemně osolíme, opepříme a necháme vychladnout.

3

Vychladlé brambory oloupeme a nastrouháme na jemno. Přidáme vejce, sůl, krupici a dobře promícháme. Nakonec přidáme mouku a vypracujeme hladké těsto.

4

Z vypracovaného těsta vytvoříme váleček a postupně odkrajujeme kousky, které rukou zploštíme a doprostřed vložíme masovou směs. Konce těsta spojíme a vytvarujeme knedlíky.

5

Připravené knedlíky vaříme 10 až 15 minut v osolené vodě. Červené zelí vložíme do hrnce a lehce povaříme v nálevu, podle chuti můžeme přidat cukr, sůl a ocet.

6

Uvařené knedlíky vyjmeme z vodní lázně a podáváme s nadrobno nasekanou kudrnkou a prohřátým červeným zelím.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 16. 9. od 8:00 do 22. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/29_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Škola volá. Konečně.

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 18. 8. od 8:00 do 20. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/25X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8