Recepty Dětská jídla Hlavní jídla Bramborové knedlíky plněné švestkami
Ingredience
Na těsto
250 g hrubé mouky
75 g krupice
1 vejce
600 g brambor
špetka soli
Na ozdobu
150 g cukru moučka
150 g másla
tvrdý tvaroh dle chuti
Na podsypání
25 g hrubé mouky
Náplň
500 g švestek
Postup přípravy
1
Uvaříme si brambory doměkka, poté je oloupeme a necháme vychladnout. Až budou studené, nastrouháme je na jemno, přidáme k nim špetku soli, prosátou hrubou mouku, krupici a vejce. Vypracujeme tužší těsto, které položíme na pomoučněný vál.
2
Těsto rozválíme na tenkou placku, zhruba půl centimetru vysokou. Nakrájíme ho na čtverečky velké cca 4x4 cm a poklademe na ně švestky, které jsme si předtím důkladně opláchli a osušili.
3
Švestky do těsta pečlivě zabalíme a vytvarujeme knedlíky. Vložíme je do vroucí osolené vody a hned zamícháme, aby se nepřilepily ke dnu.
4
Vaříme na mírném ohni, dokud nevyplavou, poté je vyndáme a podáváme. Můžeme je polít máslem a pocukrovat, případně posypat nastrouhaným tvarohem.
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 17. 7. od 8:00 do 23. 7. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/21_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4