Recepty Dětská jídla Hlavní jídla Bramborové knedlíky plněné švestkami

Ingredience

Na těsto

250 g hrubé mouky

75 g krupice

1 vejce

600 g brambor

špetka soli

Na ozdobu

150 g cukru moučka

150 g másla

tvrdý tvaroh dle chuti

Na podsypání

25 g hrubé mouky

Náplň

500 g švestek

Postup přípravy

1

Uvaříme si brambory doměkka, poté je oloupeme a necháme vychladnout. Až budou studené, nastrouháme je na jemno, přidáme k nim špetku soli, prosátou hrubou mouku, krupici a vejce. Vypracujeme tužší těsto, které položíme na pomoučněný vál.

2

Těsto rozválíme na tenkou placku, zhruba půl centimetru vysokou. Nakrájíme ho na čtverečky velké cca 4x4 cm a poklademe na ně švestky, které jsme si předtím důkladně opláchli a osušili.

3

Švestky do těsta pečlivě zabalíme a vytvarujeme knedlíky. Vložíme je do vroucí osolené vody a hned zamícháme, aby se nepřilepily ke dnu.

4

Vaříme na mírném ohni, dokud nevyplavou, poté je vyndáme a podáváme. Můžeme je polít máslem a pocukrovat, případně posypat nastrouhaným tvarohem.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 3. 6. od 8:00 do 9. 6. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/14_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8