Recepty Hlavní jídla Bramborové knedlíky

Ingredience

kg brambor (vařených ve slupce)
300 g hrubé mouky
sůl
2 vejce

Postup přípravy

1

Brambory uvarit, nechat vystydnout a oschnout. Pote oloupat, cca 2 brambory nastrouhat na hrubo, aby zustala v knedlikach nejaka bramborova struktura, zbytek na jemno. Do hromadky nastrouhanych brambory pridame mouku, sul a vejce. Vypracujeme testo ze ktereho si podle libosti udelame sisky. Ja jsem zvykla udelat 5 sisek, asi 15 cm dlouhych. Pri uvaleni sisek uz musime mit na plotne hrnec s varici vodou, protoze bramborove sisky rychle "uvadaj" Do vrouci slane vody dame asi na 10-15 minut. Po vyndani hned propichame vidlickou, aby se nesrazily. Muzeme po chvilce podavat, nebo nakrajet a uchovat do mrazaku. Potom staci jen vyndat, hodit na paracek a mate hned co k masu, spenatu, ke kureti na paprice apod.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 23. 9. od 8:00 do 29. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/30_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8