Recepty Dětská jídla Hlavní jídla Bramborové škubánky s mákem a moučkovým cukrem

Ingredience

1 kg brambor
300 g polohrubé mouky
250 g másla
1 špetka soli
moučkový cukr
mletý mák

Popis

TIP: Nestihli jste všechny škubánky sníst? Zkuste si z nich připravit placky. Stačí je jen opéct na sádle.

Postup přípravy

1

Brambory oloupeme a pokrájíme na menší kousky. Ty dáme do osolené vody. Brambory vaříme do změknutí.

2

Z brambor slijeme polovinu vody a zasypeme je hrubou moukou. Obrácenou vařečkou v nich uděláme několik otvorů a necháme pod pokličkou pařit ještě dvacet minut.

3

Poté brambory rozšťoucháme a rozetřeme dohladka. Může to trvat i deset minut, než získají tu správnou konzistenci. Mezitím si necháme rozpustit máslo.

4

Lžíci vždy namočíme v rozpuštěném másle a vykrojíme nok ze škubánkové směsi. Na talíři škubánky ještě posypeme moučkovým cukrem a mákem.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 27. 10. od 8:00 do 3. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/35_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8