Recepty Dezerty Briošky sladké

Ingredience

650 g hladká mouka (pšeničná)

275 g másla

4 vejce

60 g moučkového cukru

42 g droždí (čerstvé)

4 lžíce mléka (vlažné)

1 lžíce cukru

Postup přípravy

1

Vlažné mléko smícháme s droždím, 1 lžící mouky a cukrem. Kvásek necháme na teplém místě 30 minut vzejít.Prosátou mouku dáme na vál, na válu vytvoříme kopeček a do středu vytlačíme dlaní důlek.

2

Vyklepneme do něj vejce a přidáme vzešlé droždí. Ze surovin vypracujeme hladké těsto a postupně do něj po částech zapracováváme změklé máslo.Hotové těsto necháme pod utěrkou 1 hodinu na teplém místě vykynout.

3

Během kynutí těsto obracíme a vykynuté opět stlačíme na původní velikost. Pak ho zabalíme do fólie a v chladničce necháme přes noc odpočinout.

4

Tvoříme housticky které spleteme a dáme na plech, pomastíme vajičkem dáme mandle na ozdobu a pečeme asi 40 minut při teplotě 180stupnu.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 5. 8. od 8:00 do 11. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/23_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8