Recepty Dezerty Pečené Buchta s jahodovou omáčkou bez lepku

Ingredience

Jahodová omáčka

200 g jahod

2 lžíce cukru

1 lžíce citronové šťávy

voda

Těsto na buchtu

120 g krupicového cukru

100 g másla

150 g bezlepkové mouky

150 g tvarohu

1 prášek do pečiva bez lepku

2 vajíčka

Postup přípravy

1

Za pomoci mixéru ušleháme vajíčka s cukrem. Šleháme asi 3 minuty. Bezlepkovou mouku smícháme s práškem do pečiva a vše prosejeme.

2

Máslo necháme změknout a smícháme ho s tvarohem. Z bezlepkové mouky, prášku do pečiva, vajíček s cukrem a tvarohovo-máslové směsi vypracujeme díky mixéru hladkou směs. Šleháme na nejmenší rychlost.

3

Těsto nalijeme do vymazané formy a dáme péct do předehřáté trouby na 180°C. Pečeme cca 40 minut.

4

Než se nám buchta upeče, připravíme jahodovou omáčku. Polovinu jahod rozmixujeme a dáme ohřát do hrnce. Přidáme cukr, citronovou šťávu a celé jahody. Vše povaříme, dokud nejsou jahody měkké. Vaříme asi 20 minut a podle potřeby přidáme vodu.

5

Upečenou buchtu nakrájíme na plátky a podáváme s omáčkou.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 14. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Léto nízkých cen

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 21. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8