Burgerové briošky bez lepku
Ingredience
20 g droždí
2 lžíce olivového oleje
450 ml mléka
2 vejce
900 g mouky bez lepku
hrst sezamových semínek
20 g cukru
sůl
Postup přípravy
1
Z mléka si vezmeme asi 50 ml a mléko lehce ohřejeme. Vlažné mléko smícháme s droždím i cukrem a kvásek necháme vykynout.
2
Mouku smícháme s olejem, jedním vajíčkem a vše ochutíme trochou soli. Přidáme zbytek mléka, vykynutý kvásek a důkladně promícháme. Vypracujeme těsto, které necháme kynout asi 90 minut na teplém místě.
3
Z vykynutého těsta tvarujeme malé housky, které naskládáme na plech s pečícím papírem. Housky necháme ještě 20 minut kynout.
4
V misce si rozšleháme vajíčko, ochutíme ho špetkou soli a potřeme s ním housky. Housky posypeme sezamem a dáme je péct do předehřáté trouby na 180 °C. Housky pečeme asi 30 minut dozlatova.
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 17. 7. od 8:00 do 23. 7. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/21_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4