Recepty Hlavní jídla S masem Burgundské hovězí

Ingredience

120 g anglické slaniny
750 g hovězí kližky
3 lžíce olivového oleje
500 ml červeného vína
400 ml hovězího bujónu
1 lžíce másla
1 česnek (utřený)
1 lžíce rajčatového protlaku
3 mrkve
1 cibule
10 šalotek (malých)
300 g žampionů
2 lžíce hladké mouky
1 stroužek česneku
1 snítek tymiánu
1 bobkový list
sůl
mletý černý pepř

Popis

TIP: K takto upravenému masu podávejte jako přílohu bramborovou kaši či celerové pyré.

Postup přípravy

1

Cibuli oloupeme a pokrájíme nadrobno. Mrkev na špalíčky. Ve velkém hrnci si rozehřejeme olej a opečeme na něm pokrájenou slaninu. Vyndáme ji a na výpeku necháme zatáhnout pokrájenou kližku. Maso vyndáme.

2

Ve výpeku z masa a slaniny orestujeme cibuli a mrkev. Do hrnce vrátíme opět slaninu a maso. Zaprášíme moukou, osolíme, opepříme a chvilku podusíme.

3

Obsah hrnce zalijeme vínem, necháme odpařit alkohol a přilijeme vývar. Přidáme utřený česnek, rajčatový protlak, tymián a bobkový list. Zmírníme plamen a necháme 3 hodiny probublávat.

4

Mezitím si očistíme žampiony, větší pokrájíme, menší necháme vcelku. Rozehřejeme si na pánvi máslo. Na něm krátce orestujeme houby a cibulky.

5

Když je maso měkké, přidáme k němu cibulky a žampiony, krátce provaříme, dochutíme a můžeme podávat.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 23. 9. od 8:00 do 29. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/30_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8