Recepty Dezerty Pečené Čaj o páté s čokoládovým fondantem

Ingredience

60 g hladké mouky

3 vajíčka

100 g másla

100 g krupicového cukru

100 g Tesco finest hořké čokolády s 85% kakaa

máslo na vymazání formy

mouka na vysypání formy

Na omáčku

2 lžíce cukru

2 lžíce červeného vína Tesco finest Bolgheri

50 g Tesco finest hořké čokolády s 85% kakaa

Čaj

černý čaj Tesco finest English Breakfast

Postup přípravy

1

Hořkou čokoládu s máslem rozpustíme ve vodní lázni. Vajíčka důkladně rozšleháme společně s cukrem. Jakmile se cukr dobře spojí s vajíčky, přidáme teplou čokoládu a a mouku, vše promícháme.

2

Základem francouzského dezertu je pečení. Troubu si předehřejeme na 190°C. Připravíme si formičky na fondant, které vymažeme máslem a vysypeme moukou.

3

Hotové čokoládové těsto nalijeme do formiček. Těsto lijeme pouze do poloviny výšky formiček. Vložíme do předehřáté trouby a pečeme 10 minut.

4

Než bude moučník hotový, připravíme si omáčku. Na omáčku je důležitá kvalitní čokoláda, proto zvolte hořkou čokoládu Tesco finest, která obsahuje 85% kakaa.

5

Ve vodní lázni rozpustíme čokoládu, přidáme víno a cukr. Vše promícháme

6

Po deseti minutách pečení fondant vyndáme a co nejdříve jej vyklopíme z formy. Podáváme ihned i s omáčkou. K moučníku se výborně hodí kvalitní čaj. Zkuste výborný černý čaj Tesco finest English Breakfast.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 1. 7. od 8:00 do 7. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/18_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4