Recepty Dezerty Pečené Cake Pops - pečená "lízátka"

Ingredience

120 g polohrubé mouky

½ lžičky kypřícího prášku

1 špetka soli

110 g třtinového cukru

2 vejce

100 ml smetany na vaření

Toping

2 tabulky čokolády (černé nebo bílé)

cukrářské ozdoby

Další

forma na pečení (lízátek)

špejle

stojánek na lízátka

Popis

Na polevu je nejlepší použít kvalitní čokoládu, kde není hodnotné kakaové máslo nahrazeno jinými rostlinnými tuky. Tak to doporučuje i naše nutriční specialistka Zuzana Pavelková Šafářová.  Cukr může čokoláda obsahovat, respektivě bez cukru by byla nepoživatelná. Kvalitní čokoláda v rozumné míře zdraví prospívá. Obsahuje celou řadu minerálních látek, dále flavonoidy a antioxidanty, přírodní látky posilující imunitní systém a bojující proti civilizačním nemocem. Poleva by šla vyrobit také z karobu. Karob je oblíbenou náhražkou čokolády u vegetariánů. Získává se z lusků keře Rohovníku, známého pod označením svatojánský chlebíček. Oproti kakau neobsahuje kofein, jeho požití nevyvolává zrychlení tepu, poruchy spánku nebo hyperaktivitu a zvláště pro malé děti by byl vhodnější. Karob je doslova napěchovaný cennými látky a kromě toho je zdrojem esenciálních aminokyselin.

Postup přípravy

1

Troubu předehřejeme na 180 °C. Ušleháme vajíčka a cukr, poté přidáme mouku, kypřicí prášek a sůl.

2

Přilejeme smetanu na vaření a vše důkladně promícháme.

3

Do formy na pečení malou lžičku dáme připravené těsto.

4

Uzavřeme druhou částí formy, dáme do trouby a pečeme po dobu 10–20 minut. Necháme trochu vychladnout a poté do upečených lízátek ještě ve formě zapíchneme špejle.

5

Ve vodní lázni rozehřejeme čokoládu a připravíme si do misek cukrářské ozdoby.

6

Lízátka namočíme do čokolády a poté je obalíme cukrářskými ozdobami. Hotová lízátka umístíme do lednice přibližně na 2 hodiny, aby vše řádně ztuhlo.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 16. 9. od 8:00 do 22. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/29_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Škola volá. Konečně.

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 18. 8. od 8:00 do 20. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/25X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8