Recepty Hlavní jídla Těstoviny Cannelloni con ragú (plněné cannelloni s ragú)

Ingredience

16ks těstoviny cannelloni (čerstvé nebo sušené)

500g mleté maso (napůl hovězí, napůl vepřové)

1 noha řapíkatého celeru

1 malá mrkev

1 malá nebo půlka cibule

1 hrst žampiónů

100g nastrouhaného sýra

cca 500ml pasírovaná rajčata

malá kostka másla

3 lžíce olivového oleje

1 sklenice červeného italského vína

500ml bešamelu

sůl

pepř

Popis

TIP: Na krabicích se často uvádí, že se vařit nemusí. Každý to dělá v Itálii trochu jinak. My preferuji je chvíli povařit. Lépe se s nimi i potom manipuluje. Čerstvé Cannelloni se naopak většinou vůbec nevaří.

TIP 2: Někteří Italové dovnitř těstovin ještě vkládají kostky mozzarelly, dála scamorza, nebo italské klobásky salsiccia. Do tradičního boloňského ragú patří i mléko a pancetta, takže můžeme použít i ty.

Postup přípravy

1

Připravíme si ragú. Osmahneme na drobno nakrájenou cibuli, celer a mrkev a osmahneme do měkka na másle a olivovém oleji.

2

Přidáme houby (očištěné a nakrájené na menší kousky) a maso. Osolíme a opepříme směs. Jakmile je maso hotové, zalijeme ho vínem a necháme odpařit.

3

Přidáme rajčata a necháme pomalu probublávat minimálně 1 hodinu. Ideálně 2-4 hodiny. Omáčku dochutíme solí a pepřem.

4

Ke konci přidáme pár lžic bešamelu dle chuti. Jakmile je omáčka hotová, dáme vařit osolenou vodu na těstoviny. Uvaříme cannelloni, u těch sušených stačí tak 3- 5 minut (informace viz TIP). Scedíme je a dáme osušit na utěrku.

5

Do pekáčku přidáme na dno omáčku. Do každé trubky vložíme (například pomocí lžíce) omáčku. Naskládáme je vedle sebe do pekáče.

6

Zalijeme je pár lžícemi bešamelu a posypeme nastrouhaným sýrem.

7

Dáme zapéct na 180°C na cca 30 min. Dokud vršek těstovin nezezlátne a nevytvoří se křupavá kůrka.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 5. 8. od 8:00 do 11. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/23_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8