Recepty Dětská jídla Hlavní jídla Červené rizoto s kořenovou zeleninou a sušenými hřiby

Ingredience

1 hrnek červené rýže
2 hrnky vody
1 zeleninový bujón (bez glutamanu)
1 hrst hříbků (sušených)
1 mrkev (oranžová)
1 mrkev (žlutá)
1 šalotka
1 celer (kousek)
2 lžíce másla (přepuštěného nebo klasického)
1 citron (2 lžíce šťávy)
sůl
mletý černý pepř

Postup přípravy

1

Rýži zalijeme vodou a přivedeme k varu. Rýži ochutíme zeleninovým bujónem a vaříme 40 až 50 minut. Červená rýže se vaří déle než bílá.

2

Do rýže přidáme hrst nasekaných sušených hříbků, promícháme a necháme dojít. Rizoto by mělo být vláčné, ne příliš suché, proto nesmíme nechat vypařit všechnu vodu. Pokud je třeba, přilijte vodu před dovařování.

3

Kořenovou zeleninu očistíme a nakrájíme na kostičky. Máslo necháme rozpustit a nejdříve osmažíme šalotku a následně přidáme ostatní zeleninu.

4

Vše ochutíme solí, pepřem a pokapeme citronovou šťávou. Zeleninu odstavíme. Podáváme tak, že nejprve dáme houbové rizoto z červené rýže a pak na to zeleninu.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 21. 10. od 8:00 do 26. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8