Recepty Polévky Česneková polévka neboli oukrop

Ingredience

300 gramů brambor

1 l vody

1 lžička soli

1 lžíce kmínu

5 stroužek česneku

1 lžíce majoránky

mletý pepř

2 lžíce sádla

4 plátek chleba (nebo více)

Popis

Okroup, nebo také úkrop, je polévka, která díky notné dávce česneku postaví na nohy každého churavějícího strávníka. Připravit tento jednoduchý pokrm, který měl rád i první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk, vám jistě nebude dělat žádné problémy. 

Postup přípravy

1

Brambory oloupejte, nakrájejte na kostičky a společně s kmínem, solí, vodou a majoránkou povařte v hrnci doměkka. Česnek utřete se solí a vmíchejte jej do uvařené polévky.

2

Chléb nakrájejte na kostičky a osmahněte jej na rozehřátém sádle v pánvi. Polévku ještě podle potřeby dochuťte, nalijte do talířů a podávejte s opečeným chlebem.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 1. 7. od 8:00 do 7. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/18_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8