Česneková polévka neboli oukrop
Autor
Lenka
Ústí nad Labem
Hlasujte pro tradiční recepty, které si podle vás zaslouží zvítězit.
0
Ingredience
300 gramů brambor
1 l vody
1 lžička soli
1 lžíce kmínu
5 stroužek česneku
1 lžíce majoránky
mletý pepř
2 lžíce sádla
4 plátek chleba (nebo více)
Popis

Okroup, nebo také úkrop, je polévka, která díky notné dávce česneku postaví na nohy každého churavějícího strávníka. Připravit tento jednoduchý pokrm, který měl rád i první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk, vám jistě nebude dělat žádné problémy. 

Postup přípravy
1
Brambory oloupejte, nakrájejte na kostičky a společně s kmínem, solí, vodou a majoránkou povařte v hrnci doměkka. Česnek utřete se solí a vmíchejte jej do uvařené polévky.
2
Chléb nakrájejte na kostičky a osmahněte jej na rozehřátém sádle v pánvi. Polévku ještě podle potřeby dochuťte, nalijte do talířů a podávejte s opečeným chlebem.
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 10. 7. od 8:00 do 16. 7. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/20_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4