Recepty Předkrmy Teplé Chlebové fondue
Ingredience
1 bochník chleba
100 g nastrouhaného parmazánu (nebo sýru Grana Padano)
100 g eidamu (nastrouhaného)
200 ml smetany ke šlehání
150 g slaniny
½ žlutá / červená paprika
3 jarní cibulky (nebo malé šalotky)
sušené oregano
sůl
olivový olej
Postup přípravy
 alt=
1
Troubu předehřejeme na 190 ℃. Odkrojíme vršek chleba, čímž vytvoříme pokličku na fondue.
 alt=
2
Opatrně odstraníme vnitřek chleba a nakrájíme ho na malé kousky, které zatím odložíme vedle.
 alt=
3
Nakrájíme slaninu na malé kostičky a restujeme po dobu 5–7 minut, dokud nemá správnou barvu. Poté ji přemístíme do menší misky a vysmažený tuk ponecháme na pánvi.
 alt=
4
Nakrájíme cibulku a papriku na kostičky.
 alt=
5
Ve velké míse smícháme sýry se smetanou.
 alt=
6
Přidáme k nim nakrájenou cibulku, slaninu, papriku, špetku soli a oregano. Pořádně promícháme. Chléb přemístíme na plech vyložený pečicím papírem. Tukem z pánve pomažeme chléb zevnitř i zvenčí. Pečeme po dobu 25 minut a poté nalijeme do chleba sýrovou směs. Kousky chleba vydlabané z vnitřku pomažeme olivovým olejem a lehce posypeme oreganem.
 alt=
7
Odklopíme „víko“ z chleba. Přidáme nakrájené kousky chleba z vnitřku na plech a vrátíme zpátky do trouby. Fondue a chlebové „lžíce“ pečeme dalších 10–15 minut. Necháme trochu vychladnout a můžeme podávat.
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

TESCO Leták - aktuální týden

Více informací  Informace



Platí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 21. 11. od 8:00 do 27. 11. 2018 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2018/39_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
TESCO Kouzelné Vánoce

Více informací  Informace



Platí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 14. 11. od 8:00 do 26. 11. 2018 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2018/38X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8