Cibulové rohlíčky se šalvějí

Ingredience

280 g špladové celozrnné hladké mouky

220 g hladké mouky typu 00

50 g sádla

2 střední cibule (červená nebo bílá), nadrobno nakrájené

10 g mořské soli

1 kávová lžička krystalového cukru

20 g čerstvého droždí

250 ml plnotučného farmářského mléka

2 hrsti posekaných čerstvých listů šalvěje

1 vejce

hrubozrnná sůl

Postup přípravy

1

Do mísy od robota nasypeme oba typy mouky, sůl a cukr. Do mouky rozdrobíme droždí a zalijeme vše vlažným mlékem. Na sádle orestujeme nadrobno nakrájenou cibuli do sklovata.

2

Cibuli i se sádlem, na kterém se restovala přidáme do mísy k mouce. Do mísy přihodíme ještě posekanou šalvěj.

3

Zvolíme nástavec typu hák a necháme robota 10 minut těsto zpracovávat. Pokud budete těsto zpracovávat rukama, bude to trvat trochu déle.

4

Uhnětené těsto posypeme hladkou moukou, přikryjeme utěrkou a necháme odpočívat na teplém místě 60 minut. Po hodině rozdělíme těsto na 4 části a z každé vyválíme kruh. Kruh rozdělte na čtvrtiny a každou čtvrtinu ještě uprostřed rozkrojíme tak, aby vznikly trojúhelníčky.

5

Každý trojúhelníček od té širší části (ne od špičky) začneme motat směrem ke špičce, aby vznikl rohlíček. Rohlíček dáme na plech, který jsme si vyložili pečícím papírem.

6

Stejně postupujeme i se zbylými trojúhelníčky. Rohlíčky přikryjeme utěrkou a nechte opět kynout hodinu. Mezitím co rohlíčky kynou, předehřejeme troubu na 180 stupňů.

7

Po hodině kynutí rohlíčky pomašlujeme rozšlehaným vajíčkem a posypeme hrubozrnnou solí. Pečeme na 180 stupňů 10 minut.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 19. 2. od 8:00 do 25. 2. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/52_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8