Recepty Dětská jídla Hlavní jídla Cibulovo-sýrový quiche se špenátem

Ingredience

2 lžíce másla

2 větší cibule

250 g čerstvých špenátových listů

2 vajíčka

250 ml smetany na šlehání

150 g ementálu

mořská sůl

pepř

Postup přípravy

1

Troubu předehřejeme na 200 °C. Máslem vymažeme velkou formu nebo dvě menší formičky a křehké koláčové těsto do nich vložíme.

2

Zatlačíme ho do okrajů tak, aby kopírovalo jejich tvar a přečnívalo trošku přes okraje. Zlehka ho propíchneme vidličkou, vyložíme pečícím papírem a zatižte fazolkami. Ty slouží k tomu, aby se během pečení nenafouklo, ale zůstalo dobře připravené na náplň.

3

Pečeme asi 20 minut, odložíme stranou papír i s fazolemi a vrátíme korpus na dalších 5-10 minut do trouby. Pak snížíme teplotu na 180 °C.

4

Zatím, co se těsto peče, zalijeme špenát horkou vodou a necháme vodu okapat. Cibulku nakrájíme na půlkolečka a smažíme na másle asi 20 minut, dokud nezkaramelizuje. Stáhneme z ohně.

5

V misce prošleháme vajíčka, přidáme smetanu, cibulku, polovinu nastrouhaného sýru, osolíme a opepříme.

6

Upečené těsto vyložíme špenátem, polijeme náplní a posypeme zbytkem sýru. Pečeme dalších 20-25 minut, náplň by neměla zůstat na vidličce, když ji zapíchneme do náplně. Necháme ve formičkách zchladnout a podáváme.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 5. 8. od 8:00 do 11. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/23_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8