Recepty Hlavní jídla S masem Citronové kuře

Ingredience

1 celé kuře
50 g másla (změklého)
1 citron
4 stroužky česneku
½ cibule
1 lžíce tymiánu
majoránka
sůl
mletý černý pepř

Popis

TIP: Ke kuřeti se skvěle hodí pečené brambory.

Postup přípravy

1

Troubu předehřejeme na 180 °C. Změklé máslo smícháme s nastrouhanou kůrou z půlky citronu, majoránkou, tymiánem, dvěma utřenými stroužky česneku, pepřem a pořádně promícháme.

2

Připravíme si kuře do pekáčku. Nadzvedneme mu opatrně kůži a pod ní dáme kousky z půlky kořeněného másla. Druhou půlkou potřeme kuře z vrchu. Osolíme ho a naplníme pokrájeným citronem na kolečka.

3

Kuře obložíme zbývajícími stroužky česneku a cibulí pokrájenou na měsíčky. Pečeme ho pod pokličkou v troubě 45 minut. Poté pokličku odklopíme a dopečeme tak, aby se nám udělala křupavá kůrčička.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 27. 10. od 8:00 do 3. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/35_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8