Recepty Dezerty Pečené Citronový koláč bez přidaného cukru

Ingredience

Těsto

200 g hladké mouky

120 g másla

2 žloutky

špetka soli

kávová lžička nastrouhané citronové kůry

Krém

4 vejce

10 g sypké Stevie

100 g másla

1 vanilkový lusk

140 ml citronové šťávy

nastrouhaná citronová kůra ze tří citronů

špetka soli

Na ozdobení

šlehačka

Postup přípravy

1

V míse smícháme mouku se změklým máslem, žloutky, solí a citronovou kůrou a vypracujeme v hladké nelepivé těsto, které zabalíme do fólie a dáme alespoň na 30 minut odpočinout do lednice.

2

Mezitím připravíme krém. Vejce prošleháme se Stevií, špetkou soli, citronovou šťávou a kůrou a zrníčky z vanilkového lusku. Hmotu zahříváme nad vodní lázní tak dlouho, dokud se nevytvoří konzistence připomínající pudink. Poté odstavíme, zcedíme a nakonec ještě vmícháme změklé máslo.

3

Těsto vyjmeme z lednice, rozválíme na plát a upečeme v dortové formě ve vyhřáté troubě na 170 °C 15 minut. Připravený krém vlijeme do upečeného vychladlého korpusu a necháme odpočinout v lednici nejlépe přes noc. Zdobíme šlehačkou.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 7. 4. od 8:00 do 12. 4. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/06_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Velikonoce plné vůní

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 25. 3. od 8:00 do 12. 4. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/4X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8