Recepty Dezerty Nepečené Čokoládovo-pomerančový tiramisu trifle

Ingredience

3 pomeranče (1 velmi tence nakrájený)
pomeranč (kůra)
2 lžičky punčového koření
75 g hořké čokolády (nakrájené na velké kusy)
500 g mascarpone
500 g citronového krému
400 ml mléka
100 ml kávy
200 g dětských piškotů (dlouhých piškotů)
200 ml rostlinné šlehačky
1 lžička kakaa

Postup přípravy

1

Předehřejeme troubu na 110 °C a vyložíme pekáč pečicím papírem. Na něj poklademe plátky pomerančů tak, aby byly v jedné vrstvě. Pečeme 2–3 hodiny, otáčíme každých 30–60 minut, aby se rovnoměrně vysušily. Pomeranče pak vyjmeme a necháme je vychladnout.

2

Pomocí ostrého nože odřízneme kůru a slupku ze zbývajících dvou pomerančů (nejprve horní a dolní část, pak zbytek). Nakrájíme na tenké plátky, poklademe do misky, zalijeme 1 čajovou lžičkou punčového aroma a odložíme bokem.

3

Na přípravu krémové směsi smícháme prášek s 400 ml studeného mléka. V žáruvzdorné nádobě rozpustíme čokoládu a necháme ji 5 minut chladnout. Do misky vložíme mascarpone a promícháme, aby bylo jemné, přidáme krémovou náplň a utřeme spolu. Polovinu směsi vložíme do misky s vychladlou čokoládou a přimícháme 2 čajové lžičky kávy. Do neochucené směsi přidáme pomerančovou kůru a zbytek punčové tresti a promícháme.

4

Vezmeme si nádobu na trifle nebo misku, která je vysoká alespoň 20 cm, a vyložíme dno a strany plátky pomerančů namočenými v punčové tresti. Ze zbývajících namočených pomerančů vymačkáme šťávu s punčovou trestí a přimícháme zbylou kávu. Krátce po jednom namáčíme 1/3 piškotů do směsi a ukládáme do misky na pomeranče.

5

Zalijeme polovinou krému s pomerančovou kůrou a uhladíme pomocí lžíce. Navrch položíme další vrstvu namočených piškotů. Zalijeme poloviční vrstvou čokoládového krému, uhladíme povrch a opět pokládáme namočené piškoty. Na ně vylijeme zbývající krém s pomerančovou kůrou a potom čokoládový krém. Na vrch poklademe vrstvu čerstvých pomerančových plátků a necháme chladit 1 hodinu.

6

Šlehačku utřeme a pokládáme v malých množstvích do středu trifle, necháme zpod ní vyčuhovat části pomerančů. Na závěr posypeme kakaovým práškem a dozdobíme sušenými plátky pomerančů.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech od 25. 11. od 8:00 do 1. 12. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/39_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco katalog Gift

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech od 1. 12. od 8:00 do 24. 12. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/40X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8