Recepty Předkrmy Teplé Cotolette di melanzane (smažené lilky)

Ingredience

2 větší lilky

1-2 ks mozzarelly

dle potřeby arašídový olej na smažení

2 vejce

dle potřeby strouhanka

dle potřeby mouka

sůl

Popis

TIP: Někdo je obaluje ve všech třech ingrediencích, často ale narazíme na verzi, kde je Italové obalují pouze ve vejci a strouhance. Pokud je obalíme, ale už je nestihneme osmažit, můžeme je takto dát zamrazit a použít příště, kdy je vyndáme a jednoduše osmažíme.

Postup přípravy

1

Nakrájíme lilky podél jejich šířky na cca 0,5 cm - 1 cm kolečka. Ty osolíme, odložíme stranou do cedníku na těstoviny a necháme je několik minut pustit vodu (doporučujeme minimálně 30 minut, ideálně 1 hodinu).

2

Mezitím si nakrájíme mozzarellu na stejně tlusté plátky jako lilky a do talířů si připravíme mouku, strouhanku a rozkvrdláme pořádné vejce.

3

Lilky osušíme (například kuchyňským papírem nebo utěrkou).

4

Na každý kousek zvlášť položíme plátek mozzarelly a pořádně ji obalíme z obou stran v mouce, vejci a strouhance.

5

Dáme smažit do rozpáleného oleje, dokud kůrka není dozlatova upečená.

6

Při přípravě v troubě ji předehřejeme na 200°C a obalené lilky dáme péct na cca 15 minut, dokud nejsou dozlatova opečené.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 1. 4. od 8:00 do 6. 4. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/05_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 25. 3. od 8:00 do 6. 4. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/04_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Velikonoce plné vůní

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 25. 3. od 8:00 do 12. 4. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/4X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8