Recepty Dezerty Pečené Cupcake alá sladcí medvídci

Ingredience

Těsto
85 g máslového margarínu
98 g krystalového cukru
2 vejce
1 lžička vanilkového aromatu
145 g hladké mouky
1 lžička prášku do pečiva
1 špetka soli
45 ml plnotučného mléka
80 g čokolády
Krém
100 g margarínu
130 g hořké čokolády (nalámané)
Na ozdobu
dětské piškoty
lentilky (bílé)
čokoládová poleva
vykrajovátko ve tvaru vejce

Postup přípravy

1

Předehřejme si troubu na 180 °C. Připravíme si papírové košíky, případně plech na muffiny, který vyložíme papírovými košíčky. Vždy je lepší zvolit kombinaci košíčků a plechu – pojistíme si tím správný tvar cupcaků.

2

Nejdříve smícháme mouku s kypřícím práškem na pečení a solí a směs prosejeme. V další míse vyšleháme rostlinný tuk Hera Máslová příchuť s cukrem do hladké pěny a postupně přidáme všechna vejce, jedno po druhém.

3

Nakonec vmícháme vanilkový extrakt. Poté do hmoty postupně přidáme spojené sypké ingredience a mléko, a vše vyšleháme do hladkého těsta.

4

Košíčky plníme lžící do 2/3 jejich obsahu. Pečeme cca 20 minut.

5

Zda jsou cupcakes upečené zjistíte pomocí špejle – pokud se po zapíchnutí těsto na špejli nelepí, jsou upečené. Po vytažení z trouby necháme vychladnout.

6

V rendlíku rozpusťte tuk Hera Máslová příchuť. Poté do něj přidejte nalámanou hořkou čokoládu a nechte ji rozpustit, míchejte, dokud se obě ingredience nespojí, poté nechte vychladnout do tužšího krému.

7

Tímto krémem potřete vychladlé cupcakes. Nechte si bokem ale cca dvě polévkové lžíce krému pro další zdobení.

8

Z připravených piškotů si vyřízněte uši a čumák. Nejprve do krému přilepte bílé lentilky jako oči, poté piškotové uši a čumák. Ty dozdobte zbytkem krému.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech od 25. 11. od 8:00 do 1. 12. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/39_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8