Recepty Dezerty Pečené Cupcake alá sladcí medvídci

Ingredience

Těsto

85 g Hera Máslová příchuť

98 g cukru krystal

2 velká nebo 3 menší vajíčka

1 lžička vanilkového extraktu

145 g hladké mouky

1 lžička prášku do pečiva

malá špetka soli

45 ml plnotučného mléka

80-100 g čokolády nebo čokoládových lupínků dle chuti

Krém

100 g rostlinného tuku Hera Máslová příchuť

130 g nalámané hořké čokolády

Na ozdobu

piškoty

bílé lentilky

čokoládová poleva

vykrajovátko ve tvaru vejce

Postup přípravy

1

Předehřejme si troubu na 180 °C. Připravíme si papírové košíky, případně plech na muffiny, který vyložíme papírovými košíčky. Vždy je lepší zvolit kombinaci košíčků a plechu – pojistíme si tím správný tvar cupcaků.

2

Nejdříve smícháme mouku s kypřícím práškem na pečení a solí a směs prosejeme. V další míse vyšleháme rostlinný tuk Hera Máslová příchuť s cukrem do hladké pěny a postupně přidáme všechna vejce, jedno po druhém.

3

Nakonec vmícháme vanilkový extrakt. Poté do hmoty postupně přidáme spojené sypké ingredience a mléko, a vše vyšleháme do hladkého těsta.

4

Košíčky plníme lžící do 2/3 jejich obsahu. Pečeme cca 20 minut.

5

Zda jsou cupcakes upečené zjistíte pomocí špejle – pokud se po zapíchnutí těsto na špejli nelepí, jsou upečené. Po vytažení z trouby necháme vychladnout.

6

V rendlíku rozpusťte tuk Hera Máslová příchuť. Poté do něj přidejte nalámanou hořkou čokoládu a nechte ji rozpustit, míchejte, dokud se obě ingredience nespojí, poté nechte vychladnout do tužšího krému.

7

Tímto krémem potřete vychladlé cupcakes. Nechte si bokem ale cca dvě polévkové lžíce krému pro další zdobení.

8

Z připravených piškotů si vyřízněte uši a čumák. Nejprve do krému přilepte bílé lentilky jako oči, poté piškotové uši a čumák. Ty dozdobte zbytkem krému.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 3. 6. od 8:00 do 9. 6. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/14_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8