Recepty Dezerty Pečené Cupcakes pro krále a královnu školního roku

Ingredience

Cupcakes
100 g hladké mouky
100 g másla (na pečení)
70 g čokoládových peciček
70 ml mléka
3 vejce
1 balení prášku do pečiva
1 lžička vanilkového aromatu
Krém
5 vajec (bílků)
200 g másla
180 g krystalového cukru

Postup přípravy

1

Máslo necháme změknout, bude se nám s ním lehce pracovat. Máslo vyšleháme s cukrem do hladké pěny.

2

Jakmile je pěna hotová, přidáme postupně všechna vajíčka i vanilkový extrakt a znovu šleháme.

3

Připravíme si misku a smícháme prášek do pečiva, mouku a nakonec přidáme mléko. Šleháme a nakonec obě směsi spojíme a zamícháme. Vznikne nám hladké těsto, které by nemělo být příliš řídké. Do těsta nakonec nasypeme čokoládové kapičky a zamícháme.

4

Připravíme si formu na cupcake a vložíme do ní papírové košíčky. Formu naplníme do ⅔, záleží však na nás, jak moc chceme mít cupcakes vysoké.

5

Troubu si předehřejeme na 180 °C a cupcakes dáme péct asi na 15 minut. Hotové cupcakes necháme vychladnout.

6

Mezitím si připravíme krém. Máslo nakrájíme na plátky. Ve vodní lázni šleháme bílky s cukrem. Teplota bílků by měla dosáhnout 70 °C.

7

Směs po pár minutách šlehání odstavíme a šlehačem vyšleháme pevný sníh. Do hotového sněhu zašleháme máslo, plátek po plátku. Pokud bude mít krém tendenci se srážet, nenechte se tím odradit. Šlehejte dál a za chvíli se z něj stane pěkně hladký chutný krém.

8

Pomocí zdobičky nazdobíme cupcaky a posypeme je oblíbeným cukrářským zdobením.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 21. 10. od 8:00 do 26. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8