Recepty Dezerty Pečené Cupcakes s jahodovým krémem

Ingredience

5 jahod (na ozdobu)
Cupcakes
300 g hladké mouky
130 g másla
150 g krystalového cukru
1 balení prášku do pečiva
1 lžíce vanilkového cukru
3 vejce
250 ml mléka
sůl
Krém
1 lžíce jahodové marmelády
150 g jahod
1 ztužovač na šlehačku
500 ml smetany ke šlehání (40%)

Postup přípravy

1

V misce smícháme hladkou mouku, prášek do pečiva, vanilkový cukr a špetku soli. Máslo necháme změknout a pomocí mixéru ho vyšleháme s vajíčky a cukrem.

2

Smícháme sypké a tekuté suroviny a vše zalijeme mlékem. Ručně nebo mixérem vyšleháme hladkou hmotu.

3

Troubu předehřejeme na 180 °C a nachystáme si formu na cupcake. Do formy poklademe papírové košíčky nebo ji vymažeme tukem. ½ formy naplníme směsí. Dáme je péct do trouby asi na 15 minut.

4

Než se nám cupcakes upečou, nachystáme si krém. Tyčovým mixérem rozmixujeme čerstvé jahody společně s jahodovou marmeládou.

5

Do misky nalijeme smetanu a přidáme ztužovač, abychom měli jistotu že bude krém pevný a bude na cupcake držet. Smetanu vyšleháme a jakmile bude šlehačka tuhá podle našich představ, opatrně vmícháme rozmixované jahody.

6

Hotové cupcakes necháme vychladnout v troubě. Studené cupcakes zdobíme šlehačkou. Šlehačku ozdobíme kouskem jahody.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 27. 10. od 8:00 do 3. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/35_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8