Recepty Dezerty Pečené Cupcakes se slaným karamelem

Ingredience

Cupcakes

50 g hořké čokolády

100 ml plnotučného mléka

115 g hnědého cukru

40 g změklého másla

1 větší vejce

1 lžička vanilkového extraktu

110 g hladké mouky

1 lžíce kakaového prášku

1 lžička jedlé sody

špetka soli

Slaný karamel

200 g třtinového cukru

1 lžička vanilkového extraktu

80 g másla

100 ml smetany ke šlehání

1 lžička soli

máslový krém

125 g změklého másla

250 g moučkového cukru

čokoládové vločky či sypké zdobení na dezerty

Postup přípravy

1

Předehřejte si troubu na 180°C a přichystejte si formu na pečení 12 cupcakes.

2

V hrnci smíchejte čokoládu, mléko, 1/3 cukru a vše na mírném ohni míchejte, dokud se čokoláda nerozpustí. Následně tuto směs nechte vychladnout.

3

Smetanu smíchejte společně s máslem, poté přidejte vejce, vanilkový extrakt, znovu důkladně promíchejte a přidejte čokoládovou směs. Těsto vložte do formy na pečení a pečte přibližně 20 minut.

4

Mezitím udělejte slaný karamel. Jednoduše vložte všechny zmíněné ingredience na pánev a na mírném ohni vše míchejte, dokud se cukr a máslo nerozpustí a nechte směs vychladnout. Poté opět směs ohřívejte jednu minutu a dle chuti můžete přidat ještě cukr či sůl. Poté opět nechte vychladnout.

5

Jakmile cupcakes vytáhnete z trouby, udělejte za pomoci špejle do nich dírku, do které pomocí lžičky vložíte trochu slaného karamelu. Poté nechte cupcakes úplně vychladnout.

6

V tuto chvíli se pustíte do máslového krému. Ve větší misce smíchejte máslo a ½ moučkového cukru. Promíchejte a přidejte druhou polovinu moučkového cukru. Následně můžete přidat trochu slaného karamelu, záleží na vaší chuti.

7

Pomocí zdobičky naneste máslový krém nahoru na cupcakes. Přidat můžete opět trochu slaného karamelu a ozdobit si je dle vaší fantazie.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 14. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Léto nízkých cen

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 21. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8