Recepty Polévky Detoxikační zeleninová polévka

Ingredience

1 cibule (střední)
1 mrkev (velká)
2 řapíkaté celery (stonky)
1 čerstvá červená paprika
4 stroužky česneku
2 hrnky zelených fazolí (mražených)
400 g konzervovaných rajčat
¼ hlávku bílého zelí
l zeleninového bujónu (nebo vody)
1 lžíce olivového oleje
lžičky sušeného oregana
1 lžička sušené bazalky
½ lžičky tymiánu
1 lžička soli
½ lžičky pepře
2 lžičky čerstvé petrželky

Popis

„Už jako malým dětem nám rodiče a učitelé vštěpovali, že pravidelná hygiena je nezbytně nutná pro zachování našeho zdraví. V posledních letech se k nám dostávají informace, že kromě mytí a čištění zubů se musíme věnovat i vnitřní hygieně. Ano, právě vnitřní hygiena je stejně důležitá jako ta vnější. Existují nejrůznější detoxikační techniky, doplňky, dokonce i pomůcky, ovšem ne všechny nám opravdu prospějí - některé mohou naopak náš organismus poškodit. I proto je třeba jich užívat s rozmyslem,“ říká nutriční specialistka Zuzana Pavelková Šafářová. „Zeleninová polévka představuje rozhodně jeden z nejlepších a nejbezpečnějších detoxikačních pokrmů. Pokud ji budete jíst tři dny – samozřejmě s tím, že kromě ní už nic jiného nekonzumujete, váš organismus se dokonale pročistí. Polévku doporučuji konzumovat dvakrát až třikrát denně. První den může být velmi náročný, především po psychické stránce. Druhý den si vaše tělo začne zvykat na snížený energetický příjem, a proto bývá snášen lépe. Třetí den je potom otázka síle vaší vůle. Každopádně pokud vydržíte byť jen jeden den detoxu, určitě vám to prospěje. Kromě očisty střev se naše tělo během této doby nebude muset věnovat náročnému trávení, jako je tomu například při konzumaci masa. Uspořenou energii může tedy vynaložit na potřebné regenerační procesy.“

Postup přípravy

1

Omyjeme a nakrájíme cibuli, mrkev, celer a zelí.

2

Opepříme a restujeme na rozpáleném oleji 3–5 minut. Poté přidáme česnek, fazole a ještě chvíli necháme restovat.

3

Následně zalijeme směs vývarem nebo vodou, přidáme rajčata se šťávou, bylinky kromě petrželky a vaříme asi 25 minut.

4

Podáváme posypané nasekanou petrželkou.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 21. 10. od 8:00 do 26. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8