Domácí borůvková marmeláda

Ingredience

1 kg borůvek
700 g krystalového cukru
1 balíček gelfixu 2:1
1 lžička kyseliny citronové
500 ml vody

Popis

TIP: Při vaření s Gelfixem se řiďte návodem na obalu, s každým se pracuje trochu jinak.

Postup přípravy

1

Borůvky důkladně očistíme, zbavíme lístků a jiných nečistot. Opláchneme je a necháme okapat.

2

Borůvky nasypeme do hrnce, podlijeme trochou vody a přivedeme k varu. Borůvky vaříme 5 minut. Gelfix smícháme s dvěmi lžícemi cukru a přidáme ho k borůvkám. Do směsi vmícháme kyselinu citronovou a nakonec všechen cukr.

3

Vaříme, dokud se marmeláda pěkně nezahustí, asi deset minut. Hotovu marmeládu plníme do vyhřátých skleniček, dobře je uzavřeme a obrátíme víčkem dolů. Takto marmeládu necháme vychladnout.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 27. 10. od 8:00 do 3. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/35_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8