Recepty Dezerty Pečené Domácí čokoládová granola

Ingredience

300 g ovesných vloček

150 g drcené ořechy (mandle, lískové ořechy, vlašské ořechy)

4 lžíce medu

3 lžíce kokosový olej

1 lžička skořice

1 hořká čokoláda

1 hrst sušené ovoce (dle osobních preferencí)

Popis

Dietoložka Zuzana Pavelková Šafářová: „Domácí granola je skvělá varianta obilné snídaně, když vás omrzí kaše. Kromě ořechů do ní lze přidávat i semínka. S čokoládou výborně ladí kokosové hobliny, místo čokolády je možné rovnou při přípravě použít kakao. Zkrátka fantazie se meze nekladou a základní recept se může připravovat na několik způsobů a snídaně vás neomrzí. Ovesné vločky jsou velmi bohaté na životně důležité látky a vlákninu, posilují imunitu, prospívají krevnímu tlaku, nervovému systému a činnosti střev. Při pečení nespěchejte a dodržujte danou teplotu. Pečte dozlatova a dokřupava. Při pečení je vhodné párkrát promíchat.“

Postup přípravy

1

Ve větší uzavíratelné misce smícháme všechny ingredience kromě čokolády a ovoce.

2

Na velký plech dáme pečící papír a pečeme asi 20 minut, dokud vločky a ořechy neztmavnou.

3

Necháme směs vychladnout a dáme ji zpět do uzavíratelné misky.

4

Přidáme najemno nasekanou strouhanou čokoládu a sušené ovoce.

5

Podáváme s jogurtem, mlékem nebo v jiných alternativách. Uchováváme v chladu.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 16. 9. od 8:00 do 22. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/29_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Škola volá. Konečně.

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 18. 8. od 8:00 do 20. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/25X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8