Domácí koblihy plněné jahodovou marmeládou

Ingredience

500 g hladké mouky

50 g moučkového cukru

250 ml mléka

1 kostka droždí

½ lžičky soli

1 lžička čerstvé citronové šťávy

4 žloutky

tuk na smažení

Náplň

jahodová marmeláda

Na posypání

moučkový cukr

Popis

TIP 1: Ještě lepší chuť budou mít koblížky s trochou rumu.
TIP 2: Zkuste i jiné náplně, například čokoládu, meruňkovou marmeládu nebo puding. Ochutit můžete také povrch koblížků.

Postup přípravy

1

Z mléka si oddělíme asi 100 ml a lehce jej ohřejeme. Do mléka dáme lžičku cukru a rozdrobíme droždí. Vše zamícháme a kvásek uložíme na teplé místo.

2

Máslo necháme změknout a společně s cukrem jej vyšleháme do pěny. Přidáme žloutky, vanilkový cukr a citronovou šťávu. Nakonec vmícháme připravený kvásek, sůl, zbytek cukru i mléka a mouku.

3

Vypracujeme těsto, které zakryjeme utěrkou a dáme jej na teplé místo kynout. Necháme jej kynout alespoň hodinu.

4

Vykynuté těsto rozdělíme na dvě poloviny. Obě části rozválíme na 1 cm silné placky a pomocí skleničky vykrojíme kolečka. Počet koleček musí být na obou částech totožný. Do středu koleček z první poloviny umístíme trochu marmelády a vše přikryjeme druhým kolečkem. Pomocí prstů nebo lžičky obě poloviny spojíme. Takto si připravíme všechny koblihy.

5

Na rozpálené pánvi s tukem koblihy osmažíme z obou stran dozlatova. Hotové koblihy si odložíme na talířek s papírovým ubrouskem, abychom se zbavili přebytečného oleje.

6

Hotové koblížky posypeme moučkovým cukrem.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 4. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8