Domácí pečený čaj z 5 druhů ovoce s vánočním kořením

Ingredience

kiwi

jablka

kaki

citron

pomeranč

hřebíček celý

badyán

celá skořice

třtinový cukr

Popis

TIP: Jak pečený čaj pít? Jednoduše zalijte 1-2 čajové lžičky směsi horkou vodou.

Postup přípravy

1

Omyté ovoce nakrájíme na malé kostičky. Jablka můžeme použít i se slupkou, kaki také není nutné loupat, naopak citrusy přidáme bez kůry.

2

Ovoce přidáváme přibližně ve stejných poměrech. Můžeme použít jakékoli druhy dle chuti, čerstvé i mražené. Do pekáčku přidáme hřebíček několik hvězdiček badyánu a skořici. Následně přisypeme třtinový cukr (čím více, tím bude čaj sladší). Promícháme a pečeme v troubě vyhřáté na 180 °C za občasného míchání 30 minut.

3

Ještě horkou směs plníme do sklenic, pečlivě ji uzavřeme a uzávěrem dolů necháme vychladnout.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 5. 8. od 8:00 do 11. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/23_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8