Recepty Hlavní jídla Ryby Domácí rybí prsty

Ingredience

1 kg filet z tresky

100 g ovesných vloček (rozdrcených)

1 vejce

šťáva z půlky citronu

sůl

mouka

2 vejce (na obalení)

strouhanka

petržel na ozdobu

Popis

„Přimět děti a mladé lidi konzumovat ryby nebývá vůbec snadné – rybí prsty jsou snad jedinou výjimkou. Ty doma připravené představují jednoznačně lepší variantu než kupované polotovary, u kterých hrozí, že nebudou obsahovat deklarované množství masa. Výrobci navíc mnohdy používají přídavné látky včetně zvýrazňovačů chutí, jejichž konzumace dětmi je nevhodná. Maso z mořských ryb je přitom zdravé, obsahuje kromě vitamínů a omega 3 mastných kyselin také plnohodnotné bílkoviny a jód, které jsou pro správný vývoj dětí důležité. Pokud budete rybí prsty smažit, olej rozhodně nepřepalujte, nesmí se vám z něj kouřit. Usmažené prsty by měly mít zlatavou barvu, určitě nedávejte dětem přepálené kousky. Před samotným servírováním nechte olej okapat na ubrousku a servírujte s citronem,“ doporučuje odbornice na zdravou výživu Zuzana Pavelková Šafářová.

Postup přípravy

 alt=
1

Podusíme filety.

 alt=
2

Rozebereme maso na kousky a odstraníme kůstky.

 alt=
3

Maso smícháme s rozdrcenými ovesnými vločkami.

 alt=
4

Přidáme vejce, sůl a šťávu z citronu.

 alt=
5

Uděláme hustou směs a necháme 15 minut v chladu.

 alt=
6

Ze směsi vytvarujeme rybí prsty.

 alt=
7

Rybí prsty obalíme v mouce, ve vajíčku a ve strouhance. Poté je osmažíme a můžeme podávat, ideálně s bramborovou kaší.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Katalog vánočních dárků

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 3. 12. od 8:00 do 24. 12. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/41X_5K.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních delikates

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 4. 12. od 8:00 do 31. 12. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/41A_5K.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4