Domácí rybízová marmeláda s jahodami

Ingredience

800 g rybízu

500 g jahod

900 g cukru

Postup přípravy

1

Pokud je pro vás rybíz příliš kyselý, je ideální ho zkombinovat se sladkými jahodami. Vyberte kvalitní kousky zralých jahod. Jahody i rybíz zbavíme stopek a nečistot.

2

Ovoce dvakrát důkladně propláchneme a necháme okapat. Jahody nakrájíme na kousky a společně s kuličkami rybízu je dáme do hrnce.

3

Ovoce rozmixujeme ponorným mixérem a přivedeme k varu. Přidáme cukr. Během vaření odstraňujeme pěnu. Po pěti minutách marmeládu odstavíme z plotny.

4

Abychom se zbavili zrníček z jahod a rybízu, ovocnou šťávu propasírujeme. Propasírovanou šťávu ještě krátce povaříme, stačí 4 minuty.

5

Sklenice vydezinfikujeme, propláchneme a vysušíme. Aby nám nepopraskaly, lehce je vyhřejeme. Do vyhřátých sklenic nalijeme hotovou marmeládu, sklenici uzavřeme a obrátíme dnem dolů. Hotovou marmeládu necháme vychladit.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 21. 8. od 8:00 do 27. 8. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/26_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4