Recepty Hlavní jídla Těstoviny Domácí tagliatelle s rajčatovou omáčkou

Ingredience

400 g hladké mouky
4 vejce
1 lžíce olivového oleje
Rajčatová omáčka
600 g loupaných rajčat (v celku)
1 cibule
1 lžíce čerstvé bazalky
1 lžíce sušeného oregana
2 stroužky česneku
krystalový cukr
mletý černý pepř
sůl

Popis

TIP: Z těsta lze připravit i jiné těstoviny, například lasagne.

Postup přípravy

1

Vajíčka rozmícháme, po lžičkách přidáváme hladkou mouku a pečlivě mícháme. Jakmile zapracujeme do vajíček všechnu mouku, ještě vmícháme olivový olej.

2

Vypracované těsto rozdělíme na 5 stejných částí, je to důležité proto, aby měly těstoviny přibližně stejnou délku.

3

Těsto necháme 30 minut odpočinout. Mezitím si připravíme omáčku. Cibuli nakrájíme na drobno a osmažíme ji na olivovém oleji.

4

Česnek oloupeme a rozdrtíme. Nadrcený česnek krátce orestujeme společně s cibulí. Rajčata rozmixujeme tyčovým mixérem a nalijeme na pánev.

5

Omáčku ochutíme na drobno nakrájeným oreganem a bazalkou. Podle chuti osolíme, opepříme a přidáme cukr. Necháme vařit 15 minut, aby se chutě propojily.

6

Každý kousek těstovin rozválíme na tenký plát a pomocí nože krájíme stejně široké nudle. Pokud máte přístroj na těstoviny, práci vám to výrazně ulehčí. Nemusíte těsto válet ani krájet a těstoviny budou mít stejnou šířku.

7

Čerstvé těstoviny vaříme v osolené vodě 3 až 10 minut.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 27. 10. od 8:00 do 3. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/35_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8