Domácí tyčinky do batůžku

Ingredience

Na tyčinky
430 g hladké mouky
230 g másla
190 g moučkového cukru
60 ks karamelového bonbónu
70 ml smetany ke šlehání
Na ozdobu
300 g čokolády na vaření (mléčné)
200 g arašídů (nesolených)

Popis

TIP: Když budete potírat tyčinky karamelem, pracujte na pečicím papíře. Usnadníte si práci s úklidem.

Postup přípravy

1

Máslo nakrájíme na malé kousky a necháme ho změknout. Změklé máslo vyšleháme v misce společně s moučkovým cukrem do pěny.

2

Do máslové pěny nasypeme mouku a opět šleháme mixérem. Těsto ještě ručně zpracujeme. Do zapékací misky rozložíme pečicí papír a na něj rozmístíme těsto.

3

Předehřejeme si troubu na 180 °C a pečeme 15 minut. Hotové těsto necháme vychladnout.

4

Arašídy rozdrtíme. Těsto vyklopíme z formy, nakrájíme na tyčinky. Na pánvi necháme za stálého míchání rozpustit karamelové bonbóny se smetanou. Hotový karamel nalijeme na těsto a necháme ztuhnout.

5

Oříšky rozdrtíme a vrchní stranu tyčinek potřeme karamelem. Na karamel hned sypeme oříšky. Tyčinky dáme do lednice ztuhnout na 20 minut.

6

Ve vodní lázní rozpustíme čokoládu a tyčinky v ní obalíme. Necháme ztuhnout a tyčinky jsou hotové.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 23. 9. od 8:00 do 29. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/30_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8