Recepty Hlavní jídla Těstoviny Domácí vaječné těstoviny i pro začátečníky

Ingredience

200 g semoliny
200 g hladké mouky (typu 00)
3 lžíce olivového oleje
4 vejce
voda

Postup přípravy

1

Vejce před výrobou těstovin vytáhneme z lednice. Je důležité, aby měly pokojovou teplotu, protože jen tak se s moukou pěkně spojí. Mouku prosejte do velké mísy, přidejte vejce, olej a cca 1 dcl vlažné vody. Rukou nebo pomocí robota vypracujeme vláčné těsto. To musí být hladké a nesmí se nám lepit na ruce. Pokud lepí, přidejte více semolinové mouky.

2

Z těsta vytvoříme bochánek, zabalíme ho do potravinářské fólie a necháme cca 30 minut odpočinout.

3

Bochánek rozdělíme napůl a na pomoučeném vále ho vyválíme na tenkou placku. Pláty znova pomoučníme a přeložíme je napůl. Takto postupujeme, dokud nebude těsto úplně hladké a rovné. Pak jen pláty nakrájíme nožem na šířku tagliatelle.

4

Hotové těstoviny vkládáme do osolené vroucí vody a vaříme cca 5-8 minut.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 27. 10. od 8:00 do 3. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/35_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8