Recepty Nápoje Nealkoholické Domácí zázvorový čaj

Ingredience

2 l vody
1 kořen zázvoru (7 lžic strouhaného zázvoru)
6 ks hřebíčku
2 celé skořice
1 citron
med (podle chuti)
Na ozdobu
4 plátky kořene zázvoru
2 plátky citronu

Postup přípravy

1

Zázvor oloupeme. Vezmeme si na pomoc obyčejnou kávovou lžičku, se kterou se zázvor snadno oloupe. Zázvor nastrouháme na jemno.

2

Citron rozpůlíme a vymačkáme z něj šťávu. Vodu přivedeme k varu. Do konvice na čaj nalijeme citronovou šťávu, vhodíme hřebíček, skořici a strouhaný zázvor.

3

Suroviny zalijeme horkou vodou a necháme louhovat asi 5 minut. Podle chuti čaj osladíme medem a podáváme s plátkem citronu a zázvoru.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 27. 10. od 8:00 do 3. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/35_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8