Recepty Dezerty Pečené Dort Pavlova s marakujou

Ingredience

6 vajec (bílků z velkých vajec)
430 g krupicového cukru
lžičky kukuřičného škrobu
15 lžíček bílého vinného octa
lžičky mleté skořice
150 ml rostlinné šlehačky
150 g řeckého jogurtu
pomeranč (pomerančová kůra)
mandle

Postup přípravy

1

Předehřejeme troubu na 140 °C. Pekáč vyložíme pečicím papírem a do středu nakreslíme kruh o průměru 22 cm. Papír převrátíme na druhou stranu tak, abychom nakreslený obrys prosvítal a vyložíme plech. Do velké skleněné misky vložíme vaječné bílky a elektrickou metličkou vyšleháme do tuha. Při nejvyšších obrátkách přidáváme po částech 350 g cukru a mícháme, dokud hmota neztuhne a neleskne se, pak přidáme další část cukru a opakujeme. Na závěr mícháme ještě 5 minut, aby se všechen cukr pořádně rozpustil. Hmotu můžeme nabrat na prst a promnout – pokud jsou stále cítit granulky cukru, mixujeme další 2–3 minuty. Na závěr přidáme ocet, škrob a čajovou lžičku skořice a dobře promícháme.

2

Lžící rozetřeme sněhové těsto na nakreslený kruh, pomůžeme si zády lžíce. Upravíme střed a uhladíme okraje. Pečeme v troubě na střední příčce po dobu 3,5 hodin, dokud sněhové těsto nepůjde jednoduše odlepit od papíru (pouze vyzkoušejte, neoddělujte ho). Vyjmeme z trouby a odložíme meringue na papíře vychladnout na 30 minut.

3

Marakujovou směs připravíme v malém rendlíku, kam přidáme 0,5 čajové lžíce vody, polovinu pomerančové kůry a zbylou skořici a cukr. Vaříme 2–3 minuty na mírném ohni, dokud se cukr nerozpustí. Zvýšíme oheň a dusíme po dobu 10 minut, dokud směs neztuhne. Odstavíme ze sporáku a necháme zcela vychladnout.

4

V misce smícháme šlehačku a jogurt, dokud nevznikne krém. Odlepíme papír ze sněhového těsta a opatrně ho přeneseme na servírovací talíř. Na vrch rozetřeme krém a na něj klademe marakujovou směs. Dozdobíme pomerančovou kůrou a mandlovými lupínky.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech od 25. 11. od 8:00 do 1. 12. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/39_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco katalog Gift

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech od 1. 12. od 8:00 do 24. 12. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/40X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8