Dvojctihodné koláčky bez kynutí

Ingredience

500 g hladké mouky

250 ml mléka

200 ml oleje

3 žloutky

84 g droždí

2 lžíce moučkového cukru

špetka soli

nastrouhaná citronová kůra z jednoho citronu

2 lžíce rumu

Na náplň

350 g tvarohu z alobalu

vanilínový cukr

2 - 4 lžíce moučkového cukru (dle chuti)

1 - 2 žloutky

povidla, marmeláda nebo džem

Drobeka

máslo

cukr

polohrubá mouka

Postup přípravy

1

Nejprve vlijeme tekuté suroviny a vejce do domácí pekárny, poté přisypeme prosátou mouku, cukr, sůl a rozdrobíme navrch droždí. Zapneme program bez ohřevu, pouze na propracování a necháme propracovat.

2

Na tvarohovou náplň vymícháme dohladka všechny uvedené suroviny a necháme chvilku v lednici. Pak připravíme drobenku.

3

Těsto vyjmeme z pekárny a rozválíme na plát, který rozdělíme na stejně velké dílky (můžete nařezat čtverce cca 5x5cm nebo vykrajovat sklenicí kolečka o stejném průměru, případně těsto po částech ukrajovat lžící a roztáhnout jej). Každý kousek poklademe trochou tvarohové náplně a dobře uzavřeme. Uzavřenou stranou klademe na plech vyložený pečicím papírem. Do každého koláčku utvoříme důlek ( třeba omytou širší částí skořápky od vejce ) a naplníme povidly nebo marmeládou. Posypeme drobenkou a dáme péct do trouby vyhřáté na 180 °C. Pečeme do růžova.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 12. 8. od 8:00 do 18. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/24_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8