Dvoubarevní jarní motýlci

Ingredience

500 g hladké mouky
5 g prášku do pečiva
200 g moučkového cukru
2 vejce
10 g vanilkového cukru
200 g másla
1 lžíce kakaa
1 vejce (jen bílek)

Postup přípravy

1

Hladkou mouku smícháme s práškem do pečiva, moučkovým cukrem a vanilkovým cukrem. Přidáme pokrájené máslo, vejce a propracujeme v těsto. To rozdělíme na dvě části. Do jedné přidáme kakao, druhé necháme tak, jak je.

2

Z bílého těsta vyválíme plát, který potřeme bílkem. Na něj dáme vyválený plát z kakaového těsta. Pláty servírujeme v roládu a tu necháme chvíli odpočinout v lednici.

3

Roládu pokrájíme na silnější plátky a ty k sobě přilepíme tou stranou, na které jsou konce. Můžeme si vzít na pomoc bílek.

4

Motýlky rozložíme na plech s pečicím papírem a dáme je péct do rozpálené trouby na 180 °C na 25 minut. Často je kontrolujeme, aby se nám nepřipálily.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 23. 9. od 8:00 do 29. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/30_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8