Recepty Polévky Dýňová polévka se smetanou s nízkým obsahem laktózy

Ingredience

800 ml zeleninového vývaru

2 brambory

1 ks (2 kg) dýně

1 cibule

2 stroužky česneku

400 ml smetany se sníženým obsahem laktózy

400 ml mléka bez laktózy

1 lžička kmínu

2 lžíce másla se sníženým obsahem laktózy

dvě špetky muškátového oříšku

hrst čerstvé petrželky

sůl

pepř

Popis

TIP: Ozdobte polévku trochou smetany, bude to vypadat pěkně a polévku to ještě zjemní.

Postup přípravy

1

Dýni oloupeme, zbavíme semínek a nakrájíme ji na drobné kostičky. Cibuli oloupeme, nakrájíme na drobno a orestujeme ji na másle. Přidáme dýni, promícháme a ještě chvíli restujeme.

2

Dýni zalijeme vývarem, osolíme, opepříme, ochutíme kmínem a muškátovým oříškem. Brambory oloupeme, nakrájíme na drobno a dáme vařit do polévky společně s dýní. Vaříme, dokud nebude všechna zelenina měkká, přibližně 15 až 20 minut.

3

Uvařenou zeleninu rozmixujeme ponorným mixérem. Do polévky nalijeme smetanu, mléko, ochutíme ji lisovanými stroužky česneku a ještě krátce povaříme. V případě potřeby polévku dochutíme.

4

Petrželku nakrájíme na drobno. Polévku podáváme s petrželkou.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 16. 9. od 8:00 do 22. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/29_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8