Recepty Polévky Dýňová polévka

Ingredience

olivový olej
1 cibule
1 dýně Hokkaido
1 smetana na vaření (na zjemnění)
sůl
drcené chilli

Postup přípravy

1

Nejprve si rozpálíme olivový olej, na kterém necháme zesklovatět cibulku (kdo má rád může přidat i česnek). Jakmile je cibulka hotová stáhneme oheň a pustíme se do krájení dýně. Já mívám většinou dýni ze zahrádky, takže je čerstvá a má měkkou slupku. Pokud ale máte starší z obchodu, bude lepší ji oloupat, protože slupka by se nerozvařila. Na kostičky nakrájenou dýni přidáme k cibulce a chvilku ji restujeme, poté vše zalijeme vodou, přidáme sůl a chilli a necháme asi 30 min vařit, dokud dýně nebude měkká. Jakmile se dýně uvaří, celou polévku rozmixujeme do hladka, zjemníme troškou smetany a můžeme podávat třeba s křupavou banketkou.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 30. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/31_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8