Recepty Dezerty Pečené Dýňový cheesecake se šlehačkou bez lepku

Ingredience

250 g dýně hokkaido

500 g tvarohu

200 g lučiny

2 vejce

100 g třtinového cukru

2 lžíce javorového sirupu

250 g bezlepkových celozrnných sušenek

1 lžička soli

1 lžička skořice

100 g tmavé čokolády

šlehačka dle potřeby

Popis

TIP: Cheesecake můžeme ozdobit tak, že po jeho okrajích kolem dokola vytvoříme krémové růžičky, na které poklademe čokoládové lístečky.

Postup přípravy

1

Nejprve dýni nakrájíme a uvaříme do změknutí. Mezitím si připravíme formu na pečení. Vymažeme ji máslem a vysypeme čokoládou nastrouhanou najemno. Sušenky rozdrobíme, případně nasekáme nadrobno v mixéru.

2

Dáme si rozpustit máslo a přilijeme ho k sušenkám, poté touto směsí vyplníme dno formy – pořádně ji upěchujeme, aby držela tvar.

3

Nyní si připravíme náplň – v míse si smícháme tvaroh s lučinou, vejcem, cukrem, špetkou soli a javorovým sirupem. Našleháme ji ručním šlehačem nebo vidličkou.

4

Když je dýně hezky měkká, slijeme vodu a dýni rozmixujeme na pyré. Počkáme, než vychladne, a přimícháme ho k tvarohové směsi. Tu pak přelijeme do připravené formy a zahlaďme na povrchu.

5

Pečeme v troubě vyhřáté na 160 °C přibližně jednu hodinu do zlatova. Poté vyndáme a uložíme do lednice.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 16. 9. od 8:00 do 22. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/29_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Škola volá. Konečně.

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 18. 8. od 8:00 do 20. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/25X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8