Recepty Dezerty Pečené Dýňový koláč s vůní medu a skořice

Ingredience

Na těsto

250 g polohrubé mouky

nastrouhaná kůra z jednoho citrónu

150 g změklého másla

1 vejce

2 lžíce cukru

Na krém

1 dýně Hokkaidó

3 polévkové lžíce medu

2 lžíce zakysané smetany

2 vejce

šťáva z půlky citrónu

lžička skořice

hrst ořechů

Popis

TIP: Chcete si koláč ozvláštnit ještě o další chutě? Potom kromě oříšků přidejte sušené meruňky či jiné sušené plody.

Postup přípravy

1

Všechny suché ingredience na těsto promícháme v míse. Přidáme máslo a vejce. Těsto pořádně prohněteme a necháme odpočinout v ledničce, dokud si nevyrobíme krém.

2

Z dýně oloupeme slupku, zbavíme ji semínek a necháme povařit ve vodě. Po 20 minutách ji scedíme, rozmačkáme na pyré a necháme vychladnout. Poté pyré osladíme medem a dochutíme skořicí, zakysanou smetanou a šťávou z citrónu. Do směsi ještě vyklepneme dvě vejce a prošleháme do hladkého krému.

3

Troubu si předehřejeme na 180 stupňů. Těsto vytvarujeme do koláčové formy a na několika místech propíchneme vidličkou. Oříšky nakrájíme na malé kousky,poklademe jím těsto a ty potom přelijeme dýňovou náplní.

4

Koláč vložíme do rozpálené trouby a pečeme 40 minut.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 16. 9. od 8:00 do 22. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/29_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Škola volá. Konečně.

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 18. 8. od 8:00 do 20. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/25X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8