Recepty Dezerty Pečené Estonský Kringel

Ingredience

400 g hladké mouky
2 vejce (jen žloutky)
100 g másla
60 g moučkového cukru
2 dcl mléka
1 kostka čerstvého droždí

Postup přípravy

1

Estonský Kringel vypadá jako věnec takže se krásně hodí na velikonoční tabuli. Pro jednodušší přípravu je vhodné použít domácí pekárnu. Pokud nemáme vypracujeme těsto klasický způsobem. Já používám pekárnu. Přímo do hnětací nádoby. Odměřím nejdříve mléko, přidám rozehřáté máslo, dva žloutky, rozdrolím droždím a nakonec mouku s cukrem. Nic nemísím, pekárna se o to postará. Zvolím program těsto, který trvá asi 1,5 hodiny.

2

Po zvukovém signálu vyjmu těsto a rozválím ho na velký obdélník. Mezitím jsem si připravila rozehřáte máslo, 3 lžičky skořice a 4 - 5 lžic cukru. Touto směsí potřu celý obdélník. Dle chuti je možné přidat další ingredience (např. oříšky, rozinky apod.) Potřený obdélník sroluji podélně do rolády. konce rolády mírně zmáčknu, aby se roláda nerozmotala. A přijde kouzlo nožem roládu proříznu po její délce. Proříznu, ne roříznu. Na povrch vylezou promazané vrstvy těsta. Proříznutou roládu začnu opatrně a spojím do věnce.

3

Krásně umotaný věnec nechám cca 30 minut odpočinout, dle vnitřní teploty a potom peču 25 minut na 180C. Přeji dobrou chuť.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 30. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/31_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8