Recepty Hlavní jídla Ryby Fish and chips jak jej jedí Britové

Ingredience

4 filety tresky

100 g hladké mouky

7 lžic světlého piva

1 lžička prášku do pečiva

2 lžičky cukru

1 vajíčko

1 lžička soli

Na hranolky

1 kg brambor

olej

sůl

Popis

TIP: K Fish and chips se hodí také dip. Zkuste třeba hořčično-majonézový: jednoduše smíchejte 4 lžíce majonézy se lžící plnotučné hořčice.

Postup přípravy

1

S přípravou brambor začneme asi 12 hodin předem. Aby byly hranolky pěkně křupavé, je nutné zbavit brambory škrobu. Nakrájíme je na hranolky a dáme louhovat do vody. Vodu jednou vyměníme - asi po 6 hodinách louhování.

2

Po 12 hodinách brambory propereme v čisté vodě, důkladně je osušíme a osolíme. Smažíme je na rozpálené pánvi s olejem dozlatova. Jakmile jsou hotové, vsypeme je do mísy vyložené papírovými utěrkami, abychom se zbavili přebytečného oleje.

3

Připravíme si těstíčko na rybu. Hladkou mouku smícháme s pivem, práškem do pečiva, cukrem, vajíčkem a solí. Těsto necháme asi 15 minut odpočinout.

4

Filety nakrájíme na větší kousky. Každý obalíme v těstíčku a smažíme na rozpáleném oleji dozlatova. Podáváme s hranolkami.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 14. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Léto nízkých cen

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 21. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8