Recepty Dezerty Pečené Francouzský citrónový koláč
Ingredience
Těsto
250 g hladké mouky
130 g změklého másla
80 g cukru
2 žloutky
2 lžíce vody
špetka soli
Krém
2 vejce
2 žloutky
200 ml smetany
160 g krupicového cukru
2 citróny
špetka soli
Sněhová pokrývka
4 bílky
150 g cukru
Popis

TIP: S ochutnáváním tohoto koláče se vyplatí počkat. Nejlepší je totiž až druhý den, kdy se krásně propojí všechny chutě.

Postup přípravy
1
Smícháme si všechny ingredience na těsto a necháme v lednici 30 minut odležet. Po odležení těsto zapracujeme do formy vyložené pečícím papírem a propíchneme několikrát vidličkou. Takto jej dáme péct do rozpálené trouby na 180 °C na 10 minut.
2
Na krém si ušleháme žloutky, vejce, smetanu a krupicový cukr. Přidáme šťávu z citrónů a špetku soli. Vše důkladně spojíme.
3
Krém nalijeme na těsto, které se peklo už v troubě deset minut, a dáme vše společně péct ještě na dalších 30 minut.
4
Mezitím si uděláme sníh, do kterého postupně budeme přidávat cukr. Koláč vytáhneme z trouby a na citrónovou polevu opatrně navršíme sníh. Vše dáme péct do trouby ještě na 10 minut do růžova.
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 17. 7. od 8:00 do 23. 7. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/21_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4